Nidzkie – świetna przygoda dla żeglarzy

 Jezioro Nidzkie to znakomity akwen, dla tych którzy chcą wziąć jachty w czarter i cieszyć się żeglowaniem na Mazurach

Jeśli twój pomysł na wakacje można skrócić do trzech słów: „czarter jachtów Mazury” to idealnym wyborem na przygodę na jachcie jest jezioro Nidzkie. Ci, którzy tu żeglują mogą się cieszyć z ciszy – na większej części jeziora obowiązuje zakaz poruszania się na silniku. To znaczy, że nie ma tu wszechobecnych skuterów i motorówek, a by poruszać się po jeziorze jest tylko jeden sposób: czarter jachtów. Mazury takich miejsc mają coraz mniej!

Naturalną konsekwencją tego, że wzięte w czarter jachty nie mogą tu używać silników, jest to, że także niedzielnych żeglarzy jest tu zdecydowanie mniej. A przez to żeglowanie sprawia jeszcze większą radość. Ci naprawdę zapaleni mogą spróbować dotrzeć nawet do Jaśkowa, ale droga tam jest długa, kręta, a częściowo nawet zamulona. Jednak jachtów tu nie wiele, a widoki piękne. I nawet te przystanie jakieś takie bardziej przyjemne i mniej w nich ludzi.

Gdzie w okolicy są firmy oferujące czarter jachtów? Mazury południowe mają wiele takich miejsc: chyba największy wybór jachtów, które można wziąć w czarter będzie w miejscowości Ruciane – Nida, ale polecić można także port Pod Dębem nieco dalej na południe. Oczywiście przypłynąć jachtem można nawet z dalekiej północy jak Giżycko czy Węgorzewo, ale wtedy Jezioro Nidzkie będziemy mogli zwiedzać zaledwie kilka dni. Jedno jest pewne: czarter jachtów na Mazurach, szczególnie na południu, może być świetną zabawą.